Pályázatok

1. Kedvezményezett neve: Falusi Bolt Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság

Projekt címe: 8086 Felcsút Fő utca 120. (Hrsz.: 51.) kereskedelmi épület komplex energetikai fejlesztése

Szerződött támogatás összege: 11.378.508.- Ft

Támogatás mértéke: 55 %

A projekt tartalmának bemutatása: Komplex energetikai fejlesztés valósult meg, ennek keretében a megvalósult tevékenységek:

 Homlokzatszigetelés (EPS 80-as polisztirol lap 150 mm-es vastagságban, üvegszövet háló, polisztirol ragasztó, tárcsás dűbel, élvédők, indító profil, továbbá vékonyvakolat, színvakolatok felhordása alapozott, előkészített felületre, vödrös kiszerelésű anyagból, vizes bázisú, műgyanta kötőanyagú vékonyvakolat készítése, egy rétegben, 1 mm-es szemcsemérettel Sakret DRP hengerelt vékonyvakolat 1.0 mm) történt 523 m2-e.

 Lábazati hőszigetelés (XPS polisztirol lap 150mm-es vastagságban, üvegszövet háló, polisztirol ragasztó, továbbá Lábazati vakolatok, díszítő és lábazati műgyantás kötőanyagú vakolatréteg felhordása, kézi erővel, vödrös kiszerelésű anyagból, MASTERPLAST CORA TREND díszítő márványvakolat 101-112, Cikkszám: 0124-0001..15) történt 135 m2-en.

 Födém hőszigetelése (ásványgyapot hőszigetelés 15 cm-es) történt meg 358 m2-en.

 Homlokzati nyílászárók cseréje (ablakok ajtók hármas ütközésű, kettős tömítésű, típus nyílászáró műanyag ablakok és ajtók) történt meg, mennyiség összesen 40,12 m2 nyílászáró került cserére.

 A villamosenergia fogyasztás csökkentésére napelemes kiserőmű került felszerelésre, a rendszer 17,76 kWp-s lett. Az éves termelése 19.536 kW/év. Ennek megfelelően felszerelésre került 48 db EXE Solar által gyártott A-HCM370/120 típusú 370 W-os napelempanel az ingatlan tetőszerkezetére déli tájonással, ezt a mennyiséget szolgálja ki 1 db Fronius által gyártott Fronius Symo 15.0-3-M típusú inverter.

A projekt tervezett befejezésének dátuma: 2021. december 06.

A projekt azonosító száma: GINOP-4.1.4-19-2020-01734

 

2Falusi Bolt Kft 2065 Mány Kossuth u. 51. alatti épületére 23,68 kWp-s napelemes rendszer telepítése

A szerződött támogatás összege: 3 636 810 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 55%

A projekt tartalmának bemutatása: A társaság által üzemeltetett élelmiszer jellegű vegyesbolt a település alapellátásának egyik kulcsa, működtetését 2013. júniusa óta végzi a társaság a település lakosságának megelégedésére. A becsatolt fotódokumentáció alapján az épület jó állapotban van, minden előírásnak megfelel, energetikailag jó állapotban van, közvetlen utcakapcsolattal rendelkezik, központi helyen. Mint a becsatolt szakértői nyilatkozatból is látszik magas energiaigénye van az üzlet működtetésének, a becsatolt 2. számú melléklet alapján éves szinten 100.975 kWh primer energiaigénnyel működik. Ennek fő tételeit a villamosenergia felhasználás, éves szinten 40,390 kWh, valamint a fűtést szolgáló gázfogyasztás teszi ki. A fejlesztés bérelt ingatlanban történik, a gázfogyasztás csökkentése, kiváltása nem oldható meg, az épület szigetelése és nyílászáróinak cseréje hosszú távon nem biztosítja a megtérülést, a nyílászárók viszonylag kicsik, cseréjük pályázaton kívül is megoldható, nem jelentős költség. A falak megfelelő állagúak, vastagok, így szigetelésük bekerülési költsége nincs arányban a várható megtérüléssel. 

 Ugyanakkor a villamosenergia igény fokozatosan emelkedik, hiszen a működéshez szükséges berendezések, eszközök jelentős fogyasztással működtethetőek, így a villamosenergiaigény kiváltása szinte azonnal jelentkezik a társaság állandó költségeiben, tehát működési költségei csökkennek, ezáltal javul finanszírozhatósága is. 

A település Mány fekvése és lakosságszáma miatt az itt működtetett bármilyen kereskedelmi vállalkozás kockázatos. A lakosság többsége ingázik, Budapest és a környező Pest megyei és Komárom-Esztergom megyei ipari településeken dolgozik, beszerzéseit is itt végzi. A településen működő üzletek elsődlegesen a település idősebb lakosságának kiszolgálását szolgálják, fennmaradásuk legfontosabb ismérve a működtetési költségeik nagysága határozza meg. Mivel bevételük és piacuk is korlátozott, ezért működésüket minden esetben bevételeik határozzák meg. Így bármilyen beruházás, amely a fenntartást segíti elő egyben ahhoz is hozzájárul, hogy az üzlet működtethetősége biztosított legyen. A fejlesztéssel a cél ez. Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy az egyes üzlet mekkora hasznot hoz, lehet visszafordítani fejlesztésre. A Mányban működő üzlet fejlesztésére korlátozott saját forrás áll rendelkezésre, ezért nem tud a társaság további beruházásokat tervezni e projekt keretében. Most cél a villamosenergia igény jelentős csökkentése saját termeléssel és az itt megtakarított összegből lehet majd további fejlesztéseket generálni. 

Főbb elektromos fogyasztók: hűtővitrin, klíma, hűtő bútor, 160 l-es hűtő, szeletelőgép, árazógép, felvágott szeletelő, pénztárgép, kamerás megfigyelőrendszer, szeletelő, stb… A telephely éves villamosenergiafogyasztása 40.390 kWh. 

 Az éves várható termelése 26.048 kW/év lesz. Ennek megfelelően felszerelésre kerül 64 db EXE A-HCM370/120 típusú 370 W-os napelempanel az ingatlan tetőszerkezetére délnyugati, déli tájolással, ezt a mennyiséget szolgálja ki 1 db Fronius által gyártott Fronius Symo 20.0-3-M típusú inverter. 

A beruházás teljes költsége nettó 6.612.382.- Ft lesz, ehhez kér a társaság 3.636.810.- Ft vissza nem térítendő támogatást és biztosít saját forrásból 2.975.572.- Ft önerőt.

 

A projekt befejezési dátuma: 2021.11.10.

Projekt azonosító száma: GINOP-4.1.4-19-2020-02888

 

3. A projekt címe: Komplex infokommunikációs fejlesztés a Falusi Bolt Kft.-nél

A szerződött támogatás összege: 23 968 560 Ft 

A támogatás mértéke (%-ban): 40%

A projekt tartalmának bemutatása: Pályázatunk keretében az iWise hibrid megoldású integrált vállalatirányítási rendszert szereztük be, mellyel cégünk belső működésének fejlesztése valósult meg. Fontosnak tartottuk egy olyan rendszer bevezetését, amelyet saját igényinkre, társaságunk egyedi tevékenységeire szabva tudunk kialakítani, hogy célzottan segíthesse dolgozóink mindennapi munkáját. 

A fejlesztésünk fő célja az volt, hogy vállalkozásunk munkafolyamatait leegyszerűsítsük, ugyanakkor átláthatóbbá és hatékonyabbá is tegyük, mely elengedhetetlen feltétele a versenyképességünk és folyamatos fejlődésünk biztosításának. Az egyes tevékenységeink áttekinthető rendszerben való megjelenítése és kezelése segítséget nyújt üzleti döntéseink meghozatalában, az innovatív üzleti megoldások alkalmazásában.

A fejlesztéssel az iWise rendszer 9 db moduljának bevezetését valósítottuk meg, melyek az alábbi funkcionális területekre fókuszálnak: 

A felhőalapú szolgáltatások esetén: 

  • Táv- és csoportmunka támogatás funkcionális specifikáció 
  • Szolgáltatásmenedzsment terület funkcionális specifikáció 

Az iWise Cloud22 Táv- és csoportmunka modul a vállalaton belüli hatékony információáramlást és a hibakezelés optimalizálását támogatja. Az iWise Cloud22 Szolgáltatásmenedzsment modul segítségével megvalósítható a vállalat szolgáltatásainak menedzselése, mely által lehetővé válik a szolgáltatási stratégia alkalmazása, a szolgáltatás tervezése és a szolgáltatásátadás.

A helyben telepített saját szoftver esetén:

  • Elektronikus iratkezelési rendszer funkcionális specifikáció
  • Beszerzési, logisztikai terület funkcionális specifikáció
  • Tudásmenedzsment specializált rendszer funkcionális specifikáció 
  • Adott funkcionális célterülethez kapcsolódó mobil technikát használó rendszer funkcionális specifikáció 
  • Humán erőforrás menedzsment és bérszámfejtés funkcionális specifikáció
  • Kontrolling és döntéstámogatás funkcionális specifikáció
  • Vállalati CRM, értékesítési terület funkcionális specifikáció

Az iWise Iratkezelés modul a működés során keletkező bizonylatok, dokumentumok, szerződések egységes, átlátható rendszerben való nyilvántartását teszi lehetővé. Az iWise Logisztika modul segít az komplex logisztikai folyamatot alkotó részfeladatok pontos megtervezésében majd egy folyamattá való integrálásában, a költséghatékonyság figyelembevételével. A vállalati tudásbázis bővíthető az iWise Tudásmenedzsment modul használatával, ahol egységes rendszerben kezelhetők a különböző közérdekű dokumentumok, segéd- és oktatási anyagok, munka- és tűzvédelemmel kapcsolatos információk. Az iWise mobil ERP applikáció Android operációs rendszerre lehetővé teszi a Felhasználók részére, hogy bármikor, bárhonnan könnyedén hozzáférjenek az iWise rendszerhez. Az iWise Munkaügy modul (HR) fő feladata a cég munkavállalóival kapcsolatos HR adminisztrációs feladatok időigényének csökkentése, az adatok egységes rendszerben való kezelése, a könnyebb átláthatóság biztosítása. Az iWise Kontrolling modul elkészíti a vállalat gazdasági helyzetének elemzéséhez szükséges mutatókat, segít a rendelkezésre álló vagy megszerezhető erőforrások hatékony és eredményes felhasználásában, naprakész információkat biztosít. Az iWise CRM modul a partnerekkel való kapcsolattartást, árajánlatok egyszerű elkészítését, vevői rendelések kezelését, értékesítési folyamat támogatását biztosítja.

A rendszer kiépítése a kivitelező feladata, melyet szolgáltatások keretében vettünk igénybe, mely tartalmazza a modulokhoz kapcsolódó adatmigrációt, azok testreszabását és a rendszerhez kapcsolódó oktatást.

Projektünk megvalósítása során eleget teszünk az előírt tájékoztatási kötelezettségeknek (a honlapunkon a projekthez kapcsolódó tájékoztató megjelenítése és „C” típusú tábla készítése) is.

A projekt befejezési dátuma: 2021.12.29.

Projekt azonosító száma: GINOP-3.2.2-8-2-4-16-2018-01161


4. GINOP-8.3.5-18/B Hitelprogram

·       a Kedvezményezett neve: Falusi Bolt Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság

·       a projekt tartalmának rövid bemutatása: Forgóeszköz kölcsönszerződés keretében 50.000.000-Ft élelmiszer jellegű készlet beszerzése és 30.000.000-Ft működési költség finanszírozása valósult meg. A támogatás a hitelkamatot érinti, a kölcsön kamatának mértéke 0%. A hitel visszafizetése 2026.05.15-ig, 36 egyenlő részletben történik.

·       a szerződött támogatás összege: 80.000.000,-Ft

·       kombinált hitelprogram esetén a támogatás mértéke (%)– nem kombinált

·       a Hitelprogram azonosító jele: GINOP-8.3.5-18/B

·   kombinált hitelprogram esetén a projekt tervezett befejezésének dátuma (ha megvalósult, akkor a tényleges befejezés dátuma) – nem kombinált